Silly season 2017

Her skal jeg prøve å samle vinterens overganger så snart de er klare.

Jeg setter stor pris på tips. Enten på e-post, i kommentarfeltet på bloggen, eller via andre kanaler. Noen overganger har garantert gått meg hus forbi. Legger også ved enkelte, utvalgte lag som fort kan havne i pulje med våre lokale.

Oppdaterer løpende gjennom vinteren og våren, og skal holde denne artikkelen pinned på toppen av siden når det oppdateres.

Foreløpig blir det kun bekreftede overganger, eller overganger som jeg har førstehåndsinformasjon på.

Austrått (4. divisjon)
Inn: Eirik Stokka (Orre), Gaute Tønnesen (Buøy).
Ut: Thomas Tengesdal (Hana 2).
Trener: Roger Gimre inn, Jørn Hagen ut.

Avaldsnes (4. divisjon)
Inn: Einar Utvik jr (Vard), Kristian Storesund (Avaldsnes).
Ut: Michael Nedrebø (Vard), Edis Hopovac, Niklas Rasmussen, Morten Bådsvik (Skjold).
Trener: Kent Michael Bøe ut.

Bjerkreim (6. divisjon)
Inn: Vegard Merkesdal (Eiger), Ståle Vaule (Ålgård), Kristian Eia (Eiger), Vetle Skjæveland (Ålgård), Trym Skjæveland (Eiger).
Ut:

Bogafjell (5. divisjon)
Inn: Morten Håheimsnes (Ganddal), Eirik Reinsnos (Ålgård).
Ut:

Brodd (3. divisjon)
Inn: Finn Chr. Aasheim (Sandnes Ulf), Fredrik Førre (Randaberg), Krister Landa (Ålgård), Christoffer Andersen (Viking), Eden Zormah (Vidar), Adonis Brahimi (Sandnes Ulf), Julian Veen Uldal (Randaberg), Emil Hansen.
Ut:

Bryne (2. divisjon)
Inn: Geir Dahle Høyland (Sola), Rune Pedersen Bore (Frøyland), Andreas Jacobsen (EIK), Rogvi Baldvinsson (Vidar), Bjarne Langeland (Fyllingsdalen), Simen Næss (Raufoss), Kris Devaux (Hønefoss), Kristian H. Magnusson (Rosseland).
Ut: Marius Helle, Bajram Ajeti (Lillestrøm), Bjørnar Holmvik, Oddbjørn Skartun (Sandnes Ulf), Sondre Norheim (EIK), Pål Aamodt (Levanger), Pål Fjelde (St. Mirren), Torstein Mjønner, Fitim Kastrati, Ante Knezovic, Erling Braut Håland (Molde), Marius Lode (Bodø/Glimt), Jonas Høidahl (Sandnes Ulf).

Buøy (4. divisjon)
Inn:
Ut: Morten Kristensen, Gaute Tønnesen (Austrått).

Dirdal (5. divisjon)
Inn:
Ut: Ole André Slettebø (Hana).

Djerv 1919 (4. divisjon)
Inn: Vetle Høystad Rødje (Haugar), André Helland (Åkra), Tom Olav Olsen (Skudenes).
Ut:

Eiger (4. divisjon)
Inn:
Ut: Eirik Hetland, Stian Sleveland (Helleland), Miguel Diez, Alfi Conteh, Stian Vigrestad, Matias Leidland Løyning (Hellvik), Espen Stornes (Hellvik).

EIK (2. divisjon)
Inn: Bob Sumareh (Vard), Sondre Norheim (Bryne), Ferdinand Solberg (Viking), Stian Sleveland (Eiger), Ovar Høyland (Varhaug).
Ut: Emil Zetterquist, Kim Robert Nyborg (Levanger), Andreas Jacobsen (EIK), Philip Lund.
Trener: Olafur Bjarnason inn, Maurice Ross ut.

Falkeid (6. divisjon)
Inn:
Ut: Tollak Emil Gismarvik (Skjold).

Figgjo (5. divisjon)
Inn:
Ut: Gunnar Valsson (Ålgård), Kevin Løining (Sandved), Kenneth Espedal (Ålgård).

Forus og Gausel (5. divisjon)
Inn: Ruben Dvergsdal (Varhaug), Felix Alinyoh (Lura), Christian Lyse (Vaulen 2).

Frøyland (4. divisjon)
Inn:
Ut: Hans Kristian Håland, Rune Pedersen Bore (Bryne), Anders Haugen (Sola).

Ganddal (5. divisjon)
Inn: Marcus Brekke (Sandnes Ulf), Oscar Paul Viken (Sandnes Ulf), Sander Sigmunstad (Sandnes Ulf), Erlend Sanne (Sandnes Ulf), Tallak Bertelsen (Sandnes Ulf).
Ut: Morten Håheimsnes (Bogafjell).

Hana (4. divisjon)
Inn: Helge Veen (Muskel), Ole André Slettebø (Dirdal).

Haugar (5. divisjon)
Inn: André Fiskum (Kopervik).
Ut: Vetle Høystad Rødje (Djerv 1919)

Haugesund (Tippeligaen)
Inn: Erik Huseklepp (Brann), Bruno Leite (Skeid), Johnny Buduson (Skeid), Frederik Gytkjær (Lyngby), Fredrik Pallesen Knudsen (Brann).
Ut: Torbjørn Agdestein (Odd), David Myrestam, William Troost-Ekong, Kristoffer Haraldseid, Roy Miljeteig (Sandnes Ulf), Arent Emil Hauge (Vard, lån), Erling Flotve Myklebust (Vard, lån).

Havdur (5. divisjon)
Inn: Thomas Tobiassen (Sola), Vetle Kaavik (Sola).
Ut: Arve Gimre (Klepp).
Trener: Espen Maldal ut, Ingve Byberg inn.

Havørn (4. divisjon)
Inn: Daniel Håland (Siddis), Christian Mauritzen (Tangmoen)
Ut: Thomas Våland (Randaberg).
Trener: Bent Stian Repshus inn, Morten Jensen ut.

Helleland (6. divisjon)
Inn:
Ut:
Trener: Lars Inge Slettebø ut.

Hellvik (5. divisjon)
Inn: Matias Leidland Løyning (Eiger), Espen Stornes (Eiger), Joakim Andreassen (Eiger), Brian Thorsen (EIK).

Hinna (4. divisjon)
Inn: Richard Osei (Sandnes Ulf), Mark Tønnesen (Brodd).
Ut: Johannes Hinna (Sola).
Trener: Richard Bjerga inn, Jørn Øvrebø ut.

Hognestad (7. divisjon)
Inn: Kristoffer Vold Kvia (Rosseland), Bernt Apeland Taksdal (Rosseland)
Ut:

Hovsherad (7. divisjon)
Inn:
Ut: Milivoje Milesevic (Moi).

Hundvåg (4. divisjon)
Inn:
Ut: Mensur Hashani (Tjensvoll).

Klepp (4. divisjon)
Inn: Arve Gimre (Havdur) og Joachim Moen (Voll).
Ut: Jarle Madland (Vidar), Sanel Bojadzic (Vidar), Dardan Shabi (Ålgård).

Kopervik (4. divisjon)
Inn: Christopher Alcock (Vedavåg), Andreas Lund (Vard), Bjarte Halvorsen (Vedavåg).
Ut: André Fiskum (Haugar).

Kåsen (5. divisjon)
Inn: Even Aasen (Bryne), Olav Aske (Bryne), Konrad Kvitvær (Nærbø), Torstein Stava (Klepp).
Ut:

Lura (3. divisjon)
Inn: Sven André Kyvik (Ålgård), Alberto Valecillos (Sandnes Ulf), Hampus Rydén (Randaberg), Eskil Leinebø (Ålgård).
Ut: Espen Nygaard (Ålgård).

Lye (6. divisjon)
Inn:
Ut: Julian Eia Toks (Nærbø).

Madla (3. divisjon)
Inn: Andreas W. Holst (Sola), Defrim Kocani (Riska).
Ut:
Trener: Arturo Cleveland (ut).

Midtbygden (4. divisjon)
Inn: Sindre Fjelde (Staal), Vebjørn Barka (Staal), Håkon H. Rein (Staal), Steffen Bjørheim (Staal), Andreas Kurås (Siddis).
Ut: Jørgen Helland, Vegard Aas (Suldal), Simon Bjørheim, Stian Øvrehus, Vetle Kallesten, Morten Mæhle.

Moi (5. divisjon)
Inn: Milivoje Milesevic (Hovsherad), Ørjan Mikal Thoresen (Kvinesdal), Erling Skåland (Hovsherad).
Ut:
Trener: Stein Morten Hansen ut, Kristian Holthe inn.

Nord (5. divisjon)
Inn:
Ut:
Trener: Bengt Førland inn, Jan Einar Nybakk ut.

Nærbø (4. divisjon)
Inn: Pawel Marian Lopacki (Sauda), Anders Lodden, Eirik Austad, Julian Eia Toks (Lye), Piotr Banachowicz, Sezhii Tymchenko (Orre), Artem Zymarev (Orre).
Ut: Dino Milesevic (Rosseland), Oddbjørn Braut, Konrad Kvitvær (Kåsen), Anders Mæland (Vigrestad).
Trener: Tommy André Velde inn, Bjørn Erik Taksdal (ut).

Orre (5. divisjon)
Inn: Jarle Bjørnsen (Kåsen), Jon Arve Viken (Kåsen), Daniel Lie Sveinsvoll, Ole Sandsmark (Nærbø), Joakim Amdal (Kåsen 2), Oleksandr Pincha, Martin Galland, Sander Madsen, Steffen Undal Hansen.
Ut: Eirik Stokka (Austrått), Rolv Magne Olsen, Eirik Stokka, Sezhii Tymchenko (Nærbø), Artem Zymarev (Nærbø).
Trener: Øystein Nygård inn, Eirik Stokka, Pål Håvard Aase og Tor Steinsland ut.

Paradis (5. divisjon)
Inn:
Ut: Mohamed Abu Nima (Stavanger).

Pol (6. divisjon)
Inn: André Haugsgjerd (Sørmarkå).

Randaberg (4. divisjon)
Inn: Christer Håland (Sunde), Thomas Våland (Havørn), Stian Tunge (Vardeneset), Steffen André Sande (Sunde), Eirik Bjørnø (Sola), Honar Ismail (Siddis).
Ut: Fredrik Førre (Brodd), Martin Hestvik (Sola), Steffen Klemetsen Jakobsen (Vardeneset), Tord Oftedal (Sola), Nicolai Strømsvold (Sola), Olav Lilleås (Sola), Hampus Rydén (Lura), Hogne Vestvik (Sunde), Mathias Paulsen (Sola), Julian Veen Uldal.

Riska (4. divisjon)
Inn: Geir André Aasen (Ålgård), Vetle Myhre (Sola), Torger Motland.
Ut: Defrim Kocani (Madla).

Rosseland (4. divisjon)
Inn: Dino Milesevic (Nærbø), Kenneth Monsen (Ålgård), Tommy Eide Møster (Ålgård).
Ut: Kristian H. Magnusson (Bryne), Kristoffer Vold Kvia (Hognestad), Bernt Apeland Taksdal (Hognestad).

Sandnes Ulf (Obosligaen)
Inn: Kjell Rune Sellin (Sandefjord), Vetle Hellestø (Sola), Roy Miljeteig (Haugesund), Remi Johansen (Tromsø), Tomas Kristoffersen (Tromsdalen), Jonas Høidahl (Bryne).
Ut: Anel Raskaj (Eskilstuna), Niklas Sandberg (Ull/Kisa), Trond Erik Bertelsen, Pontus Engblom, Aksel Berget Skjølsvik, Abdi Huka, Finn Christian Aasheim, Jose Valecillos, Richard Osei, Vegard Skjørestad, Eirik Schulze (Sogndal), Steinthor Thorsteinsson (Akureiyri).
Trener: Oddbjørn Fiskå ut.

Sandved (5. divisjon)
Inn: Kevin Løining (Figgjo).
Ut:
Trener: Rolf Eikeskog inn, Steffen Lyse ut.

Sauda (5. divisjon)
Inn:
Ut: Sverre Gjuvsland, Stian Nordvik, Ronny Hauge, Roger Birkeland, Stig Buer, Even Emberland, Pawel Marian Lopacki (Nærbø).
Trener: Stig A. Birkeland og Johannes Rød ut, Magnar Birkeland inn.

Siddis (5. divisjon)
Inn:
Ut: Daniel Håland (Havørn), Kittinan Kaeophu (Sola). Newill Sofo (Tjensvoll), Anders Karlsen (Tjensvoll), Honar Ismail (Randaberg), Joakim Stokke (SIF).
Trener: Rune Soltvedt ut.

Skjold (4. divisjon)
Inn: Tollak Emil Gismarvik (Falkeid), Tor André Eskevik (Stegaberg), Berge Ohm, Morten Bådsvik (Avaldsnes), Flemming Skare (Stegaberg).
Ut: Rune Lindanger (Stegaberg), Gottfred Lindmann (Vard).

Skudenes (5. divisjon)
Inn:
Ut: Tom Olav Olsen (Djerv1919)

Sola (3. divisjon)
Inn: Tord Oftedal (Randaberg), Olav Lilleås (Randaberg), Martin Hestvik (Randaberg), Kittinan Kaeophu (Siddis), Arne Ravndal (Ålgård), Johannes Hinna (Hinna), Mathias Paulsen (Randaberg), Nicolai Strømsvold (Randaberg), Anders Haugen (Frøyland), David Chokheli Losnegård (Sandviken).
Ut: Vetle Myhre (Riska), Vetle Tønne, Andreas W. Holst (Madla), Geir Dahle Høyland (Bryne), Vetle Hellestø (Sandnes Ulf), Lars Øvernes, Eirik Bjørnø (Randaberg).
Trener: Tom Erik Maldal ut, Arturo Cleveland inn.

Staal (3. divisjon)
Inn:
Ut: Andri Juliusson, Vebjørn Barka (Midtbygden), Håkon H. Rein (Staal), Steffen Bjørheim (Staal).
Trener: Fannar Berg Gunnólfsson inn, Antonio Silva ut.

Stavanger (5. divisjon)
Inn: Patrick Nyarko (Ålgård), Mohamed Abu Nima (Paradis), Bakary André Jarra (Ridabu).

Stegaberg (5. divisjon)
Inn: Rune Lindanger (Skjold), Alfred Bringedal (Skjold).
Ut: Tor André Eskevik (Skjold), Kristian Storesund (Avaldsnes), Flemming Skare (Skjold).

Sunde (4. divisjon)
Inn: Hogne Vestvik (Randaberg), Eirik Bjørøen (Randaberg), Simen Blaker (Hauerseter).
Ut: Christer Håland (Randaberg), Geir Erik Veland, Lasse Haugland, Boye Christiansen, Nima Nicolas Aase, Hassan Shakir, Smajo Pidic, Daniel Våge (Randaberg 3), Steffen André Sande (Randaberg).

Sørmarkå (7. divisjon)
Inn: Tim André Holt (Kvelde), Kim Erik Stokkeland (Randaberg).
Ut: André Haugsgjerd (Pol)

Tasta (5. divisjon)
Inn: Remy André Larsen (Trott), Christian Rodriguez Dale, Vegard Johansen (Åkra), Jon Christian Harestad (Vidar).
Ut:

Tjensvoll (5. divisjon)
Inn: Mensur Hashani (Hundvåg), Sander Thaule (Vaulen), Newill Sofo (Siddis), Anders Karlsen (Siddis).
Ut:

Vard (2. divisjon)
Inn: Michael Nedrebø (Avaldsnes), Morgan Karlsen (Åkra), Arent-Emil Hauge (FK Haugesund, lån), Erling Flotve Myklebust (FK Haugesund, lån), Preben Fauskanger (Vedavåg), Jonas Tungeland (Stord), Arne Bjordal (FK Haugesund), Erik Baugstø (FK Haugesund), Gottfred Lindmann (Skjold).
Ut: Maid Memic (Vedavåg), Einar Utvik jr (Avaldsnes), Bob Sumareh (EIK), Mathias Emil Straume (Vedavåg), Thorvald M. Trætteberg (Lysekloster), Christian Alstad (Åkra), Anders Underhaug (Åkra), Mats Kvalvågnes (Åkra), Simon Balm (Fana).
Trener: Kjell Sture Jensen ut, Thormod Ness inn.

Vardeneset (4. divisjon)
Inn: Steffen Klemetsen Jakobsen (Randaberg).

Varhaug (4. divisjon)
Inn:
Ut: Ovar Høyland (EIK), Ruben Dvergsdal (Forus og Gausel).

Vaulen (4. divisjon)
Inn: Daniel Lie, Endre Lien (SIF)
Ut: Tony Tran, Sander Thaule (Tjensvoll)
Trener: Fredrik Stray Tjaum inn, Bo Andersen ut.

Vedavåg (5. divisjon)
Inn: Maid Memic (Vard), Mathias Emil Straume (Vard), Ingvar Karlsen (Åkra), Aimen Nadar (Torvastad).
Ut: Hein Olav Haringstad (Åkra), Christopher Alcock (Kopervik), Audun Olsen (Åkra), Bjarte Halvorsen (Kopervik)
Trener: Endre Eide inn, Alf Trygve Velde ut.

Vidar (2. divisjon)
Inn: Vetle Tønne (Sola), Jarle Madland (Klepp), Sanel Bojadzic (Klepp), Eirik Steen (Viking, lån), Jostein Ekeland (Viking), Eirik Steen (Viking, lån), Martin Hummervoll (Viking), Samuel Narh, Amir Habibi (Ålgård).
Ut: Eden Zormah (Brodd), Jon Christian Harestad (Tasta), Rogvi Baldvinsson (Bryne).
Trener: Gaute Johannessen ut, Morten Jensen inn.

Vigrestad (5. divisjon)
Inn: Anders Mæland (Nærbø), Andreas Grødeland (Voll).

Viking (Tippeligaen)
Inn: Steffen Ernemann (Sarpsborg).
Ut: Martin Hummervoll, Joackim Jørgensen (Sarpsborg 08), Jostein Ekeland (Vidar), Eirik Steen (Vidar, lån), Martin Hummervoll (Vidar)
Trener: Kjell Jonevret ut, Ian Burchnall inn.

Voll (4. divisjon)
Inn:
Ut: Eirik Løge (Frøyland 2), Joachim Moen (Klepp), Andreas Grødeland (Vigrestad).

Øvre Steinar (5. divisjon)
Inn: Simen Melhus (Førde).
Ut:

Åkra (4. divisjon)
Inn: Hein Olav Haringstad (Vedavåg), Christian Alstad (Vard), Anders Underhaug (Vard), Mats Kvalvågnes (Vard), Audun Olsen (Vedavåg).
Ut: Morgan Karlsen (Vard), Ingvar Karlsen (Vedavåg), André Helland (Djerv 1919).
Trener: Geir Egil Høvring ut, Karl Oskar Emberland inn.

Ålgård (4. divisjon)
Inn: Ilijaz Krantic (Sampion), Espen Nygaard (Lura), Dardan Shabi (Klepp), Kenneth Espedal (Figgjo), Gunnar Valsson (Figgjo), Daniel Wold.
Ut: Sven André Kyvik (Lura), Kristian Krastev, Krister Landa (Brodd), Geir André Aasen (Riska), Tommy Eide Møster (Rosseland), Eskil Leinebø (Lura), Arne Ravndal (Sola), Kenneth Monsen (Rosseland), Patrick Nyarko (Hinna), Kristian Novak (Viking), Amir Habibi (Vidar).
Trener: Andreas Ravndal og Jonas Fjeldsbø inn, Geir Midtsian ut.

Andre lag 2. divisjon avdeling 2:
Byåsen

Inn: Daniel Hagen (Ranheim),  Jonas Følstad (Stjørdals Blink), Lars Martin Husby (Stjørdals Blink), Kent Ove Hagen (Nardo), Brynjar Snekvik (KIL/Hemne), Kent Ove Hagen (Nardo).
Ut: Mats Oliver Bjerkan (Kolstad), Ole Gunnar Øien (Kolstad), Lionel Kamanzi (Rosenborg), Tommy Lysheim.
Trener: Erik Selnæs inn, Finn-Magnus Johannessen ut.

Fana
Inn: Thomas Spilde (Sund), Thomas Hille (Gneist – lånt ut til Os), Ola Sjømæling (Træff), Simon Balm (Vard), Sindre Forland Paulsen (Sund), Petter Wergeland (Gneist).
Ut: Martin Sanchez-Olsen (Nest Sotra), Sindre Lie (Fram Larvik), Thomas Totland (Sogndal), Jonas Hestetun (Åsane), Stian Dyngeland (Fram).
Trener: Patrik Hansson inn.

Fram Larvik
Inn: Ulrik Balstad (Elverum), Sindre Lie (Fana), Varg Støvland (Sandefjord), Stian Dyngeland (Fana), Kornelius Normann Hansen (Strømsgodset).
Ut: Kevin Jablinski (Sandefjord), Mats Haakenstad (Lillestrøm), Andreas Diserud (Strømmen), Kenneth Kristiansen (Pors).

Hødd
Inn: Preben Sætre (Herd).
Ut: Joakim Wrele (Levanger), Christoffer Aasbakk (Kristiansund), Øystein Vestvatn, Joachim Magnussen.
Trener: Sindre Eid inn, Steinar Lein ut.

Hønefoss
Inn: Andreas Nordby (Lørenskog), Kenneth Diallo (Gjøvik-Lyn).
Ut: Kevin Beugre, Durim Muqkurtaj, Ole Petter Berget, Kris Devaux, Lennart Steffensen.

Nardo
Inn: Sander Nordeide (Ullern), Vebjørn Strypet (Tynset), Sindre Wormdahl (Frigg), Morten Strand (Gjøvik/Lyn).
Ut: Joakim Solem (Ranheim).

Nest Sotra
Inn: Alexander Dang (Sotra), Marcus Stueland (Fyllingsdalen), Rune Åsheim Mo (Stord), Martin Sanchez-Olsen (Fana), Szymon Walczak (Køln), Joachim Edvardsen (Jerv), Ulrik Edvardsen (Brann).
Ut: Kristoffer Zachariassen (Sarpsborg 08), Håkon Moldekleiv (Lysekloster).
Trener: Ruben Hetlevik ut.

Notodden
Inn: Jeffrey Stoof (Las Palmas), Ole Marius Aasen (Strømmen), Filip Almström Tähti (Fløy).
Ut: Kamal Saaliti, Lars Lien, Sondre Larsen (Pors), Oscar Immerstein, Mats Diego Skårdal.

Vindbjart
Inn: Ole Marius Gundersen (Vigør), Adam Pytel (FK Tønsberg), Nicolai Aas (Arendal), Nicolai Larsen Berg (Notodden), Magnus Langerud (Express), Mattias Engebretsen (Kvik Halden), Tor Arve Dvergsdal (Vigør), Lars Djuve Båtsvik (Søgne).
Ut: Christian Follerås (Hånes), Thomas Zernichow (Start), Benjamin Boujar (Start), Alexander Jones (Hånes), Kjetil Myrvold, Jon Hodnemyr.

Andre lag 3. divisjon avdeling 3:
Pors
Inn: Sondre Lindgren Larsen (Notodden), Birger Stangnes (Odd), Kenneth Kristiansen (Fram)
Ut: Frankeh Colley, Kim André Svendby Lie (Tollnes).
Trener: Brede Halvorsen ut, Tommy Svindal Larsen inn.

Express
Inn: Amid Arezou (Arendal), Jeremie Elepo (Arendal), Mads Andås (Rygene), Olav Hovstad (Jerv).
Ut: Magnus Langerud (Vindbjart).
Trener: Mattias Hortin inn, Roy Ludvigsen ut.

Fløy
Inn: Hans Petter Rolke (Start), Torje Wichne (MK), John Olav Norheim (Start), Mathias Laudal (Start), Andreas Hoppestad (Arendal), Christian Tveit (Arendal).
Ut: Julian Brons, Bjarte Richardsen, Henrik Byklum (Start).

Halsen
Inn:
Ut:

Tønsberg
Inn:
Ut: Thomas Utter Jensen (Ørn Horten), Lasse Brandsdal (Ørn Horten), Jotha Perez, Enrique Manuel Pizarro Mendoza, Yaw Amankwah, Adam Pytel, Alagie Sanyang (Asker), Sondre Midtgarden (Bærum), Torgeir Fredriksen (Ørn Horten).
Trener: Christopher Barland inn, Tor Thodesen ut.

 

3 hendelser på “Silly season 2017”

  1. Veldig bra jobba,me både topp 100 spillere og lag. Følger ivrig med. 🙂 kjekt å kunne følge med i lokalfotballen.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.